Vzhůru a zpět 02

31. srpna 2014 v 20:26 | ~WritingDemon~ |  Vzhůru a zpět
Další kapitola "Vzhůru a zpět" :o)

Už několik týdnů se chystal na kázání o krvi, které měl přednést v jednom z největších měst v celé Alternii. Navíc před početným publikem potenciálních přívrženců.
Stále dokola si svou řeč opakoval, dokud jej matka nepřistihla, že si proslov mumlá ze spaní a nepřinutila ho, dát si přestávku.
"Nemůžeš pořád jen pracovat. Jdi si popovídat s Disciple, nebo se jednoduše odreaguj, a prospi se,"
Jak Dolorosa řekla, tak syn udělal. Vydal se prozkoumat město, ve kterém mělo ke kázání dojít a uvažoval o blízké budoucnosti.
Úplně viděl, jak s velkou skupinou spojenců přesvědčuje císařovnu o své pravdě, ona svolí, a pak propustí z otroctví všechny nevolníky. Všichni budou díky snažení jeho skupinky opět štˇastní.
Nad tou představou se pousmál. Nesměl však usínat na vavřínech. Upřel pohled na dav trollů, který se začínal tvořit uprostřed velikého náměstí.
"Dej nám svý věci, starče!" zahřímal ostrý hlas jednoho z urozeně vypadajících mužů. Byl oděn ve fialovo černé vestě a kalhotách, ověšen šperky. Jeho prsty byly zdobeny několika prsteny z drahých kovů nevyčíslitelné hodnoty.
První, čeho si však Signless všiml, byla jeho výška. Byl obrovský. Všechny trolly v dohledu převyšoval nejméně o tři hlavy.
Highblood.
Krutovládce se tyčil nad staříkem, jehož před chvílí srazil na zem.
"Kdes je ukradl, co?!"
"Nejsou- nejsou kradené, pane...vracím se z trhů, kde jsem je koupil, jsou pro mou ženu-"
"DRŽ HUBU!" zahřímal Highblood a vymrštil ke starému muži jednu z mohutných pěstí. To už bylo mnoho i na Signlesse, který na poslední chvíli přiskočil před něj.
Ozvalo se tiché prasknutí, jak vládcova pěst přistála těsně pod mladíkovým pravým okem. Signless pod náporem rány poodskočil. Na místě zásahu se okamžitě začala tvořit velká krvavá podlitina.
Ani ta mu však nezabránila mluvit.
"To stačí! Nebylo už tak těch krutostí dost?!"
Highblood se zašklebil. Chtě nechtě musel uznat, že ten kluk má výdrž a odvahu.
Signless pokračoval.
"O kolik je jeho krev horší než ta vaše?! O kolik?!"
"Zasvětˇ nás do toho," ozval se posměšně svalnatý troll za vládcem.
"Všechna krev je stejná! Vaše není vznešenější! Jeho není méněcenná! Na barvě nesejde!"
Dav s údivem zašuměl a Signless nebyl jediný, kdo si toho všiml.
"Zavři mu klapačku, a ukonči to divadlo," zařval Highblood na svého poskoka. Ten mladíka popadl zezadu za ramena, silně jej sevřel, a zvedl do vzduchu.
"Drž ho pevně!"
Vládce se znovu rozmáchl, avšak Signless stihl sklonit hlavu, přičemž Highbloodova pěst s křupnutím přistála na spánku poskoka, který se skácel na zem. Takovou ránu už by chlapec neměl šanci přežít. Dopadl na nohy, a začal se davy prodírat ven, co nejdál od zvědavých pohledů místních. Odstrkoval je z cesty, snažíc se ignorovat palčivou bolest a návaly horka, které v pravidelných intervalech přicházely a odcházely.
"Z cesty!"

Po několika málo minutách kličkování uličkami se dostal do malého, polorozpadlého domku, jehož futra byla zakryta potrhanými plachtami.
"Sakra," zamumlal mladík, když si uvědomil, že se mu chvílemi ztrácí půda pod nohama, a posadil se na prašnou zem.
Jedna z plachet se odhrnula. Do prostoru vstoupil muž, o něco starší než Signless. Byl hubený a vyčouhlý. Na sobě měl jasně žlutý upnutý overal, na němž bylo našito několik černých pruhů,
a jeho hlavu zdobila jakási improvizovaná žluto-černá čelenka.
"Cizinče?"
"Jdi pryč!" vykřikl mladší s rukou přitisknutou na zranění. Poslední, co chtěl bylo, aby nějaký cizí troll věděl o barvě jeho krve.
"Hele, já ti neublížím. Mám na práci plno důležitějších věcí, vážně...jen jsem se tě chtěl na něco zeptat," řekl neznámý, "Proč jsi tak riskoval kvůli tomu staříkovi? Tohle je každodenní rutina,"
Signless se zuřivě ohradil.
"Ale to špatné! Někdo těm bestiálním způsobům musí učinit přítrž!"
"...Možná. Ale uznej, že takhle se postavit samotnému Highbloodovi je šílenství, koleduješ si o malér...omlouvám se, že jsem sem tak vtrhl, vypadalo to, že potřebuješ pomoc, ale...nejspíš o ni nestojíš," pronesl cizinec a se svěšenou hlavou vycouval.
Mladší jej na poslední chvíli zadržel. Chytil ho za zápěstí, přičemž k němu udělal pár opatrných kroků.
"Počkej,"
Neznámý tázavě naklonil hlavu a pozvedl obočí.
"Takže ty chceš odstranit vládnoucí vrstvu, jo?" zazubil se.
"Ne, to ne...chci je přesvědčit," odpověděl Signless. Nikdy neměl v úmyslu kohokoli odstranˇovat.
"Přesvědčit otrokáře a surovce o rovnosti je nemožné."
"S tímhle přístupem ano!" zasyčel mladší, "Ty snad nechceš, aby k tvým lidem přestali přistupovat jako k dobytku?"
"Chci...chci, ale sami nic nezmůžeme," namítl neznámý.
"Tak se přidej k nám,"
"K vám? Vás je snad víc?"
"Já, má matka, a má přítelkyně Disciple...pokud se k nám přidáš, budeme už čtyři, a kázáním rozšíříme náš názor do všech koutů Alternie. Změníme tenhle krutý svět v lepší místo k životu. Obyvatelé se nebudou muset bát vycházet do ulic..."
Když Signless domluvil, odmlčel se. Počkal, až se starší rozmyslí.
"Jsem Psiioniic. Stačí Psii," představil se neznámý, a nabídl mladíkovi ruku. Ten ji stiskl.
"Mě říkej Signless,"
Když si potřásli rukama a vyměnili si úsměvy, Psii se starostlivě podíval na mladšího podlitinu na tváři, jejíž okraje slabě krvácely.
"Teče ti krev, a je...červená? Nikdy jsem se s takovou krví nesetkal, odpustˇ, jestli jsem neuctivý,"
"Nevím, proč je taková, jaká je. Matka věří, že je to znamení. Věří tomu od první chvíle, co mě jako malé dítě spatřila," vysvětlil Signless. Neměl potřebu barvu své krve více rozvádět.
"Půjdeme za ostatními, dobře?"


~WritingDemon~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama